Fikus Microcarpa

Stanowisko: Twoje drzewko bonsai ustaw na stanowisku słonecznym ale nie w pełnym słońcu lub delikatnie zacienionym miejscu. Chroń przed przeciągami i zimnem, także podczas transportu. Pamiętaj że po zakupie w ciągu 2/3 tygodni roślinka może stracić część liści. To normalne, drzewka bonsai są bardzo wrażliwe na zmiany i przenoszenie, dlatego ustaw roślinę w nowym miejscu nie obracając doniczki i podlewaj normalnie, roślinka zaadaptuje się do nowych warunków i wypuści nowe liście. Nie stawiaj drzewka w pobliżu grzejników i elementów wytwarzających ciepło. Latem drzewko świetnie będzie się czuło na zewnątrz ale uważaj aby temperatura nie spadła poniżej 15 C.

 

 

Podlewanie:  Fikus jest bardzo wrażliwy jest na ciagłe zalewanie, ziemia przed kolejnym podlewaniem musi być lekko sucha,lecz nie dopuszczaj do całkowitego przesuszenia rośliny . Nie przelewaj roślinki zbyt dużą ilością wody,spowoduje to zwiędnięcie. Twoje drzewko będzie Ci wdzięczne za zraszanie. Zraszaj odstaną wodą , na liściach łatwo powstają szpecące białe zacieki.

 

 

Nawożenie:Użyźniaj ziemię specjalna odżywką do bonsai, za pomocą płynnego nawozu latem co dwa tygodnie ,zimą co cztery tygodnie .

 

 

Formowanie: Aby formować nasze drzewko musimy przycinać jego nowo wyrastające pędy. Nowym pędom pozwalamy przyrosnąć do dwóch lub czterech wezłów liściowych tak aby zwiększyć fotosyntezę potrzebną do zwiększenia grubości pnia i konarów,pozostawiamy na okres około 1 miesiąca ,a następnie przycinamy do jednego lub dwóch węzłów liściowych.