ogrody

Czy marzysz o miejscu które napełni Cię pozytywną energią każdego dnia ,wyciszy emocje, a ciału dostarczy swobody i witalności... ? Już dzisiaj zaplanuj Twój Ogród Japoński w których woda, kamień, drewno, budują nierozłączną harmonię natury z człowiekiem.

 

Specjalizujemy się w projektowaniu ogrodów japońskich , wprowadzając filozofię Zen i Feng Shui do Twojego codziennego życia. Najsłynniejsze japońskie ogrody powstały na fundamencie filozofii buddyjskiej. Mają uspakajać umysł i dać odpoczynek ciału. Ich ascetyczne i minimalistyczne formy tworzą stonowaną kolorystykę i monochromatyczność. Wyrazem tego jest oszczędność środków i rezygnacja z nadmiaru dodatkowych elementów.

Podstawę naszych projektów stanowi prostota i elegancja. Analizujemy funkcje ogrodu, tak aby służył wszystkim domownikom. Istotnym jest utrzymanie kolorystyki i kompozycji zastosowanych roślin a także materiałów, które muszą współgrać i przenikać się harmonijnie. Wprowadzamy akcenty roślinne, rozwiązania wodne jak również inne elementy jak rzeźby czy skały. Staramy się by w rozwiązaniach małej architektury i roślin panował ład i rytm, a powtarzalne elementy uspakajały i wyciszały właściciela. W ogrodzie japońskim dominują gatunki zimozielone na których opieramy kompozycje roślin, używając maksymalnie kilku gatunków współgrających z otoczeniem i jego historią: bukszpanu, cis, grab, klon, czy sosna stanowią podstawę w budowie form zielonych naszych ogrodów . W roli akcentów wprowadzamy różnorodne trawy jak bambusy, turzyce, miskanty, rozplenice japońską, ale nie zapominamy również o wyjątkowej urody bylinach jak czosnki ozdobne,lawenda wąskolistna czy rozchodnik okazały i kwiatach jak irysy,azalie, rododendrony.

Projektując dla Państwa ogród japoński pamiętamy że jest on dodatkową przestrzenią do życia dla domowników. Ogród i dom powinny stanowić spójną kompozycje i stylistykę. Bryła domu, jego wnętrze tworzą jedność z otaczającym je ogrodem. Staramy się aby Ogród japoński projektowany przez nas był  idealnym odzwierciedleniem osobowości właściciela ceniącego elegancję w swoim otoczeniu.

 

Już dzisiaj zaprojektuj piękniejsze otoczenie twojego domu, nasz zespół architektów krajobrazu czeka na Twoje zlecenie! 

kontakt: inż.arch krajobrazu Aleksandra Świder, tel. 692 87 5554